Menu

Umístění Domova se zvláštním režimem

Domov se zvláštním režimem Kazdův Dvůr se nachází v malebném venkovském prostředí v blízkosti města Františkovy Lázně (cca 5km) a je tak tou správnou volbou pro klienty, kteří preferují klid, pohodu a život v prostředí plném zeleně.

Jedná se o areál, který se skládá z pobytového zařízení, parkoviště pro návštěvy klientů, otevřeného atria uvnitř objektu, parku, sluneční terasy a venkovního posezení s grilem. Objekt, ve kterém je sociální služba poskytována, byl v letech 2013 a 2014 kompletně zrekonstruován tak, aby odpovídal potřebám cílové skupiny klientů a poskytoval jim klidný, bezpečný a ničím nerušený pobyt.

Přestože se DZR nachází v místě, kde je snížená dopravní dostupnost, nejsou omezeny možnosti klientů, využívat veřejné služby. V případě, že má klient zájem o využití nějaké veřejné služby, může využít dostupného vlakového spojení (zastávka se nachází cca 200m od DZR) nebo si prostřednictvím klíčového pracovníka domluvit individuální přepravu (tato doprava je pak hrazena klientem jako fakultativní služba).

Cíle služby

Vytváříme důstojné podmínky pro plnohodnotný život (tzv. důstojné stáří, vytvoření pocitu sounáležitosti a přesto vlastní potřebnosti).

Zajišťujeme dostatečnou a vhodnou péči jak po stránce ošetřovatelské, tak i zdravotní.

Motivujeme k aktivnímu zapojování se do péče o svoji osobu (společné stravování, podpora chůze, vysazování na invalidní vozík apod.).

Vedeme klienty k aktivnímu životu (zapojujeme klienty do společenského života v rámci aktivit a akcí v DZR).

Mám zájem o další informace